MSWiA zleca przeprowadzenie spisu schronów atomowych w Polsce

MSWiA zleca przeprowadzenie spisu schronów atomowych w Polsce. Do decyzji odniósł się Piotr Żukowski, wiceprezes Ruchu Narodowego Warszawa. 


„Gdy wiosną pytałem urząd miasta o ewidencję schronów, powiedzieli że nie mają nic takiego” – czytamy w tweecie.

 
„Wygląda na to, że teraz Warszawa jednak będzie miała spis schronów by w razie najgorszego móc pokierować do nich mieszkańców”– dodaje Żukowski i załącza odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji publicznej.

„Szanowny Panie, w odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej z dnia 10 marca bieżącego roku informuje że Urząd Miasta Stołecznego Warszawy nie prowadzi ewidencji budowli ochronnych. W polskim systemie prawnym od 1 lipca 2004 roku nie ma zdefiniowanego pojęcia budowli ochronnej (schronu i ukrycia), a zatem żaden podmiot nie jest zobowiązany do prowadzenia ich ewidencji, konserwacji, czy też planowania użycia. Po utracie mocy prawnej przepisów dotyczących tych budowli, nie prowadzono żadnych innych określających tryb, zasady budowy oraz ich utrzymania.” – czytamy w odpowiedzi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]