Szef polskiego MSZ: „Rosja nie może wygrać tej wojny. Stoimy za wami Ukraino!”

Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau odniósł się do dzisiejszych bestialskich ataków na Ukrainę ze strony Rosji, w których zginęło przynajmniej 10 niewinnych osób, a wiele więcej zostało rannych. Dokładne szacunki nie są jeszcze znane. 


„Dzisiejsze rosyjskie bombardowania ukraińskich miast i ludności cywilnej to akt barbarzyństwa i zbrodnia wojenna. Rosja nie może wygrać tej wojny.

Stoimy za wami Ukraino!” – napisał Zbigniew Rau.

Dziś rano miastach na całej Ukrainie doszło do eksplozji. Do wybuchów doszło w centrum Kijowa, we Lwowie, Tarnopolu, Żytomierzu oraz Dnieprze.

Wiadomo, że w Kijowie zginęło 5 osób, a 12 zostało rannych.

Prezydent Zełenski poinformował, że Rosjanie zaatakowali obiekty energetyczne na terenie Ukrainy.

Jest to obwód kijowski, chmielnicki, Lwów i Dniepr, Winnicę, obwód frankowski, Zaporoże, obwód sumski, obwód charkowski, obwód żytomierski i południe kraju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]