Podczas remontu domu znalazł niemiecki karabin z II wojny światowej

Niemiecki karabin MP-40 odnaleziony został w opuszczonym domu w Biadolinach Radłowskich. Natknął się na niego obecny właściciel posesji podczas przygotowywań do gruntownego remontu domu.

Mieszkaniec Biadolin Radłowskich porządkował dom, w którym od kilkudziesięciu lat nikt nie mieszkał. Ostatni właściciel zmarł w latach 60-tych i od tamtej pory budynek stał pusty. W jednym z pomieszczeń gospodarczych 44-latek odnalazł, przykryty różnego rodzaju mapami broń, przypominającą karabin z czasów wojennej zawieruchy.

 

Powiadomieni o nietypowym odkryciu policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu, potwierdzili, że to karabin maszynowy MP-40 produkcji niemieckiej, wyposażony w magazynek, bez amunicji, wykorzystywany przez nazistów w czasie II wojny światowej. Karabin został zabezpieczony do postępowania, które pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie prowadzą obecnie mundurowi z Wojnicza.

 

Po zakończeniu postępowaniu, zgodnie z dyspozycją prokuratora zostanie on przekazany do zbiorów muzealnych lub zniszczony.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]