Szokująca rozmowa mężczyzny z mobilizacji. Rosjanie strzelają do swoich jeżeli się cofną

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę rosyjskiego żołnierza z kobietą. Mężczyzna wyjawia, że są trzy linie oddziałów, które mają się pilnować nawzajem. W razie ucieczki czy chęci wycofania się, mają do siebie strzelać.

Mężczyzna wyjaśnia, że przywieźli więźniów, którzy stanowią pierwszą linię. Jeżeli będa chcieli się wycofać, druga linia na nimi ma do nich strzelać. Druga linie też jest pilnowana przez linię trzecią.

Najprawdopodobniej mężczyzna jest osobą, która dostała się na front z mobilizacji. Żołnierz opowiada, że formalnie jest na ćwiczeniach, nie ma co jeść i wszędzie leżą ciała. Kobieta mówi, że pisała gdzie się da, ale to nic nie daje.

Mężczyzna używa tez określenia „oddział zaporowy”. Takiego samego określenia używano w czasie II Wojny Światowej. Armia czerwona nie mogła się wycofywać, bo NKWD strzelało do własnych żołnierzy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]