Krwawa rzeź na poligonie w Rosji. Dowódca miał obrazić Allaha

Portal Meduza poinformował, że na rosyjskim poligonie doszło do strzelaniny w wyniku której zginęło 11 osób, a 15 zostało rannych. Według źródeł dziennikarzy, walka wywiązała się, gdy jeden z dowódców obraził Allaha.

Fot. Pixabay

Konflikt miał się rozpocząć od protestu Dagestańczyka, Azera i Adygejczyka. Mężczyźni mieli napisać raporty o tym, że nie chcą służyć, bo to nie ich wojna.

Jeden z dowódców miał zebrać wszystkich i powiedzieć im, że to „święta wojna”. Wojskowy z Tadżykistanu oświadczył, że święta wojna jest wtedy, kiedy muzułmanie walczą z niewiernymi. Dowódca miał odpowiedzieć, że „Allah to tchórz, jeśli nie pozwala walczyć za kraj, przed którym złożyłeś przysięgę”. To zdanie miało zszokować zebranych, ale sprawa nie nabrała złego obrotu od razu. Podczas ćwiczeń osoby z Tadżykistanu kazali odejść na bok innym muzułmanom, złapali dowódcę i zaczęli strzelać. Według nieoficjalnych źródeł zginęło 29 osób, oficjalne dane TASS mówią o 11 zabitych i 15 rannych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]