Rosjanie powiesili kobietę. Wypowiedziała trzy słowa

W obwodzie chersońskim doszło do kolejnej wstrząsającej zbrodni Rosjan. Żołnierze uprowadzili i powiesili kobietę za tylko trzy słowa.

Fot. Shutterstock

O sprawie poinformowała organizacja pozarządowa Medialna Inicjatywa na rzecz Praw Człowieka (MIPL).

Do zbrodni doszło 7 października, ale dopiero teraz wyszła ona na jaw. 56-letnia Tetiana Mudrienko i jej 60-letni mąż Anatolij Oriechow zostali porwani ze swojego własnego domu. Tydzień później zdjęcie z kostnicy przyszło do siostry zaginionej kobiety. Dołączono do niej raport lekarza medycyny sądowej. Śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia.

Siostra zamordowanej chciała dowiedzieć się, co się stało. Mieszkańcy przekazali jej, że Rosjanie w demonstracyjny sposób powiesili 56-latkę przed budynkiem sądu. Powodem tak bestialskiego mordu były wypowiedziane przez kobietę słowa: „Skadowsk to Ukraina”. Ukrainka znana była z antyrosyjskiej postawy. Po mieście miała poruszać się nawet rowerem z przypiętą flagą Ukrainy.

Mąż kobiety został zwolniony z aresztu i pozwolono mu pochować żonę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]