Były miliarder i właściciel znanej sieci sklepów zatrzymany

Marek M., twórca sieci sklepów MarcPol został zatrzymany – informuje „Puls Biznesu”. Prokuratura zarzuca mu aż 19 przestępstw.

Marek M., twórca sieci MarcPol był jednym z najbogatszych Polaków. Na listach i rankingach najzamożniejszych ludzi w naszym kraju utrzymywał się niezmiennie prawie 20 lat. W 2010 r. tygodnik „Wprost” wycenił jego majątek na 3,9 mld zł. Rok po tym zestawieniu wyszły na jaw problemy firmy.

Zarzuty związane są głównie z działalnością podejrzanego w MarcPolu, ale nie tylko. Po ich przedstawieniu wystąpiliśmy do sądu o zastosowanie wobec Marka M. aresztu tymczasowego – poinformował dziennik Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Dodał, że oskarżonemu grozi aż do 15 lat pozbawienia wolności. Marek M. nie przyznaje się do winy.

Według śledczych, podejrzany, jako prezes sieci sklepów MarcPol oraz innych firm, dopuścił się przestępstw m.in. przy transakcjach z członkami swojej rodziny i podmiotami powiązanymi. Ciąży na nim aż 19 zarzutów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]