Atak hakerski na konta polskich komorników! Przejęto hasła i podmieniono rachunki do wpłat

Jak podaje portal niebezpiecznik.pl: „Ktoś wysłał komornikom fałszywą wiadomość e-mail i wyłudził od nich hasła do portalu Krajowej Rady Komorniczej.”

Fot. Kraków w Pigułce

Jak działali złodzieje?

„Komornicy publikują tam obwieszczenia o licytacjach, np. zajętych nieruchomości. Atakujący ze zhackowanycych kont komorników opublikował fałszywe obwieszczenia — zaproszenia do licytacji. Osoby, które zdecydowały się przystąpić do tych licytacji, zgodnie z wymogami musiały wpłacić wadium. Problem w tym, że podane konto bankowe należało do złodzieja…”

Jak podaje portal o ataku wczoraj Krajowa Rada Komornicza poinformowała kancelarię za pomocą maila:

„W ciągu ostatniej doby zidentyfikowaliśmy cyberprzestępstwa w postaci ataków informatycznych na komorników sądowych i prób wyłudzania dostępu do naszych profili w portalach e-licytacje i obwieszczenia o licytacjach, a następnie – do publikowania podrobionych albo przerobionych obwieszczeń o licytacjach. W treści takich obwieszczeń pojawiły się numery rachunków bankowych nienależących do kancelarii komorniczych…
(…)
Krajowa Rada Komornicza zawiadomiła o zdarzeniach organy ścigania oraz podjęła działania mające na celu zablokowanie rachunków bankowych przestępców.”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]