Miedwiediew składa ofertę Ukrainie. Kijów odpowiedział

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji i wiceszef Rady Bezpieczeństwa złożył Ukrainie oburzającą propozycję. Kijów zareagował.

Fot. Shutterstock

Przez rosyjskie bombardowania na Ukrainie coraz częściej pojawiają się problemy z elektrycznością, ogrzewaniem, a nawet wodą.

Miedwiediew napisał, że jedynym warunkiem stabilności dostaw dla Ukrainy jest „uznanie zasadności roszczeń Rosji w kontekście specjalnej operacji wojskowej i jej wyników odzwierciedlonych w konstytucji”. Politykowi chodzi o uznanie anektowanych terenów. – Droga do stabilności dostaw energii jest inna. Konieczne jest uznanie zasadności żądań Rosji w ramach SVO i jej wyników odzwierciedlonych w naszej Konstytucji. A wtedy świat będzie lepszy – napisał Miedwiediew.

Na tę wiadomość odpowiedział Mychajło Podolak, szef Kancelarii Prezydenta Zełenskiego.

Fantastyka! Kreml ustami Miedwiediewa wprost zadeklarował: zniszczymy system energetyczny i terroryzujemy miliony ludzi, dopóki Ukraina nie zgodzi się na kapitulację. W rzeczywistości oficjalne przyznanie się do terroryzmu na poziomie państwa. O jakich negocjacjach możemy tu mówić? Z kim? – zapytał ukraiński polityk.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]