Rzeź Rosjan na Ukrainie. Jeszcze nie było tylu zabitych jednego dnia

Sztab Generalny ukraińskiej armii powiadomił o rekordowych stratach Rosjan. Tylko minionej doby zginęło ich aż 950. Według Ukrainy łączne straty osobowe to już 71 tys. żołnierzy.

Fot. Kraków w Pigułce / Shutterstock

Poza stratami osobowymi, Rosjanie stracili także 13 czołgów, 52 opancerzone pojazdy bojowe i 16 systemów artyleryjskich.

Według Ukrainy łączne straty to 71 tys. żołnierzy. Liczby te potwierdzają USA, powołując się na dane wywiadowcze. Według naszych sojuszników zginęło od 70 do 80 tys. rosyjskich żołnierzy. Podobne liczby przestawiają Brytyjczycy mówiąc, że straty przewyższyły 80 tys. osób.

Rosjanie nie przedstawili nowych danych, a te które były ujawnione ostatnio były znacznie zaniżone. Ostatnio poinformowano o wynikach mobilizacji. Zmobilizowano  300 tys. osób, z których 82 tys. już trafiło na front, a 218 tys. przechodzi szkolenie. Tak że i w tym przypadku nie ma pewności, jakie są tak naprawdę liczby.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]