Komornicy w całym kraju zamykają kancelarie

21 listopada komornicy protestują. Pracownicy kancelarii nie odbierają poczty, nie dokonują przelewów i nie przyjmują klientów.

Fot. Shutterstock

W Łukowie doszło do zabójstwa komornik Ewy Kochańskiej. Została zaatakowana nożem we własnej kancelarii. Środowisko komornicze rozpoczęło strajk i żądają od resortu sprawiedliwości podjęcia działań, które mają walczyć z agresją skierowaną przeciwko komornikom.

„Komornicy nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład, odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały tydzień nie będziemy przyjmować stron postępowań” – pisze Krajowa Rada Komornicza.

Zapomina się, (…) że komornicy sądowi są jedynym organem państwa, który egzekwuje orzeczenia sądowe w imieniu państwa. Oczekujemy tego, że państwo stanie za komornikami sądowymi i zapewni nam takie rozwiązania, które pozwolą na uniknięcie podobnych tragedii w przyszłości – powiedział rzecznik Rady Marek Grzelak w rozmowie z PAP.

Podobny protest będzie miał miejsce w dniu pogrzebu zamordowanej komornik. Nie ustalono jeszcze daty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]