Na odrze znów może dojść do katastrofy! Normy przekroczone dziesięciokrotnie!

Puls Biznesu poinformował, że zasolenie Odry jest wciąż powyżej normy, a w dopływach wręcz rekordowe. Dziennik zauważa, że od czasu ostatniej katastrofy nic nie zrobiono.

14 listopada w punkcie Kłodnica Gliwice pobrano próbki z których wynika, że zasolenie Odry wynosi 8 tys. µS/cm (mikrosiemensów). Norma to 850, co oznacza, że poziom został przekroczony dziesięciokrotnie. To nie jest oczywiście jedyne miejsce w którym poziom został przekroczony. Odpowiadać za to może zrzut z pobliskich kopani, co potwierdza GIOŚ.

Od czasu katastrofy w Odrze nie wprowadzono żadnych zmian. Nadal regulowane są rzeki, realizowane inwestycje i zrzucane nieczystości.

Dowiedziono, że za masowe wymieranie ryb w Odrze odpowiada rzadki rodzaj glonów Prymnesium Parvum. Zakwitły, bo złożyło się na to kilka czynników. Niektóre występują naturalnie, jak np. ciepła temperatura wody, ale niektóre spowodowane są działalnością człowieka.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]