Przerwała przemówienie Tuska. Wiadomo kim jest i co powiedziała

Młoda aktywistka przerwała przemówienie Donalda Tuska. Kiedy ochrona chciała ją zabrać ze sceny Donald Tusk kazał ją puścić.

Tą aktywistką jest Agnieszka Kula, 18-letnia działaczka z Nowego Sącza, która należy do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jak sama mówiła Zielonej Interii oglądała artykuł na temat ekologii i zaczęła się tym interesować aż w końcu natrafiła na temat kryzysu klimatycznego. „Nikt mnie nie słuchał, co wzbudziło we mnie uczucie całkowitej bezradności” – mówiła.

Artykuł pochodzi z 2021 roku. Teraz kobieta stanęła obok Donalda Tuska z transparentem. „Przerwałam konwencję @Platforma_org. Te piękne, doniosłe przemowy są tylko spektaklem i mydleniem oczu. Musicie powiedzieć wprost: Polska bez węgla do końca dekady, Polska bez gazu do 2035 i Polska neutralna klimatycznie do 2040. @donaldtusk, mówił Pan o odwadze. Gdzie ona jest?” – pyta się aktywistka na Twitterze.

Pod postem wypowiedzieli się inni. Część przyznaje jej racje, mówiąc, że zmiany muszą być drastyczne inni uspokajają i mówią, że zielona energia jest jak najbardziej potrzebne, ale Polska musi powoli rozwijać się i brnąć do celu, by osiągnąć go jak najszybciej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE