Burza w sieci po słowach Andrzeja Dudy. Znów poszło o patrioty z Niemiec

Wczoraj Andrzej Duda odniósł się do rozlokowania baterii patriot na terenie naszego kraju. Jego zdaniem byłoby korzystne dla Polski,gdyby system obrony przeciw powietrznej stał w pewnej odległości od polskiej granicy.

„Z wielu punktów widzenia byłoby dobrze gdyby baterie patriot stały w pewnej odlegości od polskiej granicy, bo wówczas chroniłyby terytorium Polski, naszych obywateli i część Ukrainy ale jeśli Niemcy nie zgodzą się na wyjazd baterii na Ukrainę, to trzeba tę ochronę przyjąć u nas.” – napisał na Twitterze.

Dla wielu ludzi zarówno postawa, jak i argumentacja polskiego prezydenta jest niezrozumiała.

„Zwierzchniku Sił Zbrojnych! Informuję cie, że baterie Patriot są integralną częścią systemu obrony antyrakietowej NATO i i bez zgody całego sojuszu /pytałeś Orbana?/ nie mogą być umieszczone poza jego granicami. Zgoda Niemiec nie wystarczy” – pisze jeden z internautów.

„Czy żaden doradca nie podpowiedział Panu Prezydentowi, że 2 baterie Patriotów nie obejmą swym zasięgiem całego obszaru Polski!” – pyta kolejny.

„Ukraina nie jest w NATO!!!!!! Dziwie sie, ze takie rzeczy trzeba PADowi przypominac??” – czytamy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]