Poważne kłopoty polskiej firmy odzieżowej. Straty przewyższyły zyski

„Polska sieć odzieżowa nad przepaścią” – pisze dlahandlu.pl o spółce Prima Moda. Firma sprzedająca galanterię skórzaną jest w restrukturyzacji.

Fot. Pixabay

Jeszcze 2021 rok firma zakończyła na plusie. Zysk netto wyniósł 491 tys. zł. Jednak po trzech kwartałach 2022 roku już wiadomo, że przychody wyniosły blisko 6,4 mln zł, a straty 6,5 mln. W samym trzecim kwartale przychody spółki wyniosły 2,15 mln zła a strata netto 753 tys. zł wobec 3,2 mln zł przychodów i  438 tys. zł zysku netto w trzecim kwartale zeszłego roku.

Jak informuje dlahandlu.pl, 7 października ukazało się w KRZ obwieszczenie zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku restrukturyzacyjnego. Informacje te potwierdza „Parkiet”, który dodał, że Prima Moda złożyła wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego wraz z zabezpieczeniem majątku przez powołanie tymczasowego nadzorcy w sądzie rejonowym we Wrocławiu.

Problemy mają wynikać z pandemii koronawirusa przez która sklepy były zamknięte. Dodatkowo łańcuchy dostaw zostały przerwane.

Prima Moda ma sieć około 30 salonów, zlokalizowanych częściowo w galeriach handlowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]