Lotto informuje o możliwym włamaniu! Hakerzy mogli wykraść dane osobowe użytkowników!

„Informujemy, że w ostatnim czasie doszło do nieautoryzowanych prób logowania do części kont użytkowników serwisu lotto.pl, w wyniku których mogło potencjalnie nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do danych osobowych na Państwa profilu” – poinformował Totalizator Sportowy w przesłanym do klientów komunikacie. 

Fot. Kraków w Pigułce

Jak pisze Totalizator Sportowy, użyte do prób logowania dane pochodzą z niezwiązanej z firmą zewnętrznej bazy, a problem dotyczy wyłącznie osób, które używają tych samych loginów i haseł na innych portalach.

Po wykryciu problemu firma poinformowała użytkowników, których może dotyczyć problem. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, był to niewielki odsetek wszystkich kont zarejestrowanych w serwisie lotto.pl.

„Ze względu na fakt, że używano istniejących loginów i haseł pozyskanych z innych źródeł, nie możemy ostatecznie stwierdzić, że wykryto każde nieuprawnione logowanie, dlatego uznaliśmy za konieczne poinformowanie szerszego grona użytkowników serwisu lotto.pl” – podkreślono w komunikacie.

Przypomniano też zasady bezpieczeństwa.

„Jeżeli używają Państwo tych samych haseł w innych serwisach internetowych, należy je niezwłocznie zmienić. Używanie tego samego hasła dla różnych usług online może powodować, że atakujący mogą pozyskać Państwa dane w podobny sposób na innych serwisach internetowych.

Należy zwrócić uwagę na to, czy w Państwa skrzynce e-mail pojawiła się korespondencja od instytucji finansowych, z którymi nie są Państwo związani. Dotyczy to w szczególności podawania danych za pośrednictwem Internetu lub przez telefon, zwłaszcza w przypadku, gdy kontakt nie jest inicjowany przez Państwa, nawet jeśli rozmówca uwiarygadnia się tym, że zna Państwa dane identyfikacyjne.

Dodatkowo wskazujemy na możliwość skorzystania z zastrzeżenia dokumentu tożsamości w systemie Dokumenty Zastrzeżone (więcej informacji na www.dokumentyzastrzezone.pl) i jego wymiany. Można też zamówić w systemie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) darmowe raporty o zmianach na Państwa koncie lub płatne szczegółowe raporty o stanie Państwa kredytów” – informuje Totalizator Sportowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]