Papierosy będą kosztowały fortunę! Taka niedługo ma być ich cena

Komisja Europejska chce podwojenia stawki akcyzy i to nie tylko na papierosy. Papierosy, akcesoria do ich elektronicznych odpowiedników i wszystkie inne wyroby tytoniowe podrożeją i to znacznie.

Fot. Kraków w Pigułce

Obecnie większa część ceny wyrobów tytoniowych to akcyza. W Polsce i tak wyroby tytoniowe należą do jednych z najtańszych w całej wspólnocie. Niedługo cena papierosów, e-papierosów i wszystkich innych wyrobów tytoniowych może pójść do góry i to znacznie.

Komisja Europejska chce walczyć ze zgubnym nałogiem ponosząc ceny akcyzy. Podatek ma być podniesiony z 1,8 euro (ok. 8,50 zł) do 3,6 euro (ok. 17 zł). Nietrudno sobie policzyć, że w tej sytuacji cena paczki papierosów sięgać będzie w Polsce niemal 25 zł. Obecnie papierosy kosztują 14-15 zł.

To jednak nie wszystko, bo zdrożeć mają też wkłady tytoniowe, a nawet podgrzewacze do tytoniu. Szacuje się, że nowy podatek przyniesie przychody w wysokości 9,3 mld euro. Pomoże też osiągnąć cel UE, jakim jest „pokolenie wolne od tytoniu do 2040 roku”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]