Wyjątkowa choinka ozdobi Rynek Główny

Rozpoczynamy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wkrótce na Rynku Głównym stanie świerk, który – tak, jak w zeszłym roku – zostanie przystrojony ozdobami i światełkami nawiązującymi do wawelskich arrasów. Rozświetlenie największej choinki w mieście nastąpi 3 grudnia o godz. 17.15.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Trwają przygotowania do montażu choinki w pobliżu bazyliki Mariackiej. 15-metrowy świerk stanie na Rynku Głównym, gdzie będzie ozdabiany, tak, aby wszystko było gotowe na uroczyste rozświetlenie.

Energooszczędne drzewko

Drzewko zostanie przystrojone 26 tysiącami energooszczędnych światełek i wzbogacone soplami imitującymi topnienie lodu. Choinka będzie także ozdobiona ponad tysiącem inkrustowanych baniek. Pobiera mniej energii od domowego czajnika.

Świąteczna choinka w Krakowie to w sumie 177 kompletów lampek, 1213 nietłukących baniek, 124 zawieszki świetlne i 64 sople imitujące topniejący lód.

Przyjdź na rozświetlenie

Rozświetlenie choinki odbędzie się w sobotę, 3 grudnia, o godz. 17.15.

godz. 16.30 na małej scenie w pobliżu drzewka odbędzie się koncert zespołu Soundbox.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]