Wypadek busa z niepełnosprawnymi dziećmi. Relacja policji z miejsca zdarzenia

Cztery osoby trafiły do tarnowskiego szpitala w związku z wypadkiem, jaki miał miejsce około godziny siódmej rano na drodze gminnej w Szynwałdzie. Kierowca z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z drogi i doprowadził do przewrócenia busa.

Fot. Tarnowska Policja

Dzisiaj o siódmej rano, na drogę gminną Szynwałd – Pilzno zostały skierowane służby ratunkowe. Informacja z Centrum Powiadamiania Ratowniczego wskazywała na wypadek busa przewożącego dzieci z niepełnosprawnością do tarnowskich szkół. W wypadku miało uczestniczyć 7 osób, w tym pięcioro dzieci. Gdy służby pojawiły się na miejscu rozpoczęła się akcja ratunkowa.

Ratownicy z zespołów ratunkowych udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym. Ratownicy skierowali do tarnowskiego szpitala dwoje dzieci w wieku 12 i 15 lat z ogólnymi obrażeniami ciała i głowy nie zagrażające życiu, a także opiekunkę z podejrzeniem złamania ręki i kierowcę z urazem głowy. Strażacy pozostałym na miejscu dzieciom ustawili namiot z nagrzewnicą na czas oczekiwania przyjazdu rodziców i opiekunów, a policjanci ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku.
Wstępne ustalenia wskazują, że na bardzo śliskiej drodze kierowca najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stracił kontrolę na prowadzonym pojazdem. Konsekwencją utraty kontroli było zjechanie do przydrożnego rowu i przewrócenie pojazdu na prawą stronę. W miejscu wypadku przez kilkadziesiąt minut droga była całkowicie zablokowana, później ruch odbywał się w sposób wahadłowy. Zniszczony bus został usunięty z rowu przy pomocy sprzętu specjalistycznego i przetransportowany na policyjny parking. Wyjaśnieniem tego wypadku zajmą się specjaliści rekonstrukcji wypadków drogowych oraz ruchu drogowego.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]