Do czego to doszło! Napadli go w domu i kazali oddać pieniądze!

W środku nocy, do domu 43-latka z gminy Bochnia wtargnęło dwóch mężczyzn. Grożąc mu pobiciem ukradli pieniądze znajdujące się w jego portfelu. Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili miejsce pobytu sprawców, a następnie ich zatrzymali. Za powyższy czyn obu mężczyznom postawiony został zarzut rozboju.

Fot. Krakow w Pigułce

W nocy z niedzieli na poniedziałek (tj. 27/28 listopada br.) około godziny 1, 43-letni mieszkaniec gminy Bochnia, usłyszał bardzo głośne pukanie do drzwi swojego domu. Dodatkowo, odgłosom tym towarzyszyły głośne krzyki wzywające do otwarcia drzwi. Kiedy zdezorientowany mężczyzna je otworzył, do wnętrza budynku wtargnęło dwóch znanych mu mężczyzn.

28-letni mieszkaniec gminy Bochnia oraz 41-letni mieszkaniec Krakowa zachowywali się irracjonalnie i byli agresywni w stosunku do gospodarza posesji. Grożąc pobiciem zażądali od niego pieniędzy. Mężczyźni ukradli znalezione w jego portfelu 500 zł  po czym uciekli. 43-latek telefonicznie połączył się z numerem alarmowym i wezwał patrol policji, a przybyłym na miejsce policjantom dokładnie opisał zaistniałą chwilę wcześniej sytuację oraz wygląd sprawców.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wytypowali miejsce, w którym mogą znajdować się sprawcy. Mundurowi zastali tam dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi. W trakcie czynności oboje zachowywali się w stosunku do funkcjonariuszy agresywnie. Policjanci zatrzymali 28 i 41-latka, którzy przyznali się do kradzieży 500 zł  z domu 43-latka. Mężczyźni dodali, że skradzionymi pieniędzmi  zapłacili za dwie butelki alkoholu oraz taksówkę, która miała dostarczyć im wspominany trunek. Mężczyznom postawiono zarzut rozboju, za który grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]