Polska przekazuje sprzęt Ukrainie za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych!

„W związku z nasilającymi się bombardowaniami ukraińskiej infrastruktury krytycznej przez – Federację Rosyjską, Polska zintensyfikowała podejmowane od początku wojny działania w zakresie pomocy udzielanej Ukrainie.” – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. 

Polskie władze przy istotnym zaangażowaniu sektora energetycznego (w roli koordynatora działa Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej) zgromadziły sprzęt, który jest sukcesywnie przekazywany Ukrainie za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dostawy zostały uruchomione w ubiegłym tygodniu. W pierwszej kolejności zostały przekazane te elementy infrastruktury energetycznej, które stanowią dla Ukrainy najwyższy priorytet.

Polska pozostaje w bieżącym kontakcie z władzami ukraińskimi w kwestii przywracania zaopatrzenia tego państwa w energię elektryczną oraz kolejnych potrzeb uzależnionych od dalszej eskalacji działań wojennych.

Poza wsparciem bilateralnym Polska inicjuje działania pomocowe na forum unijnym pośrednicząc w kontaktach UE-Ukraina oraz zachęcając państwa członkowskie do udzielania pomocy Ukrainie w obliczu wojny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]