W środku były oczy. Przerażająca paczka dotarła do konsulatu w Krakowie

Ambasada Ukrainy w Polsce miała dostać makabryczną przesyłkę. Rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko przekazał, że ambasady i konsulaty Ukrainy w sześciu krajach otrzymały zakrwawione paczki, w których były oczy zwierząt.

Fot. Krakow w Pigułce

„Po zamachu terrorystycznym w Hiszpanii do ambasady na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji, Włoszech, konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie, konsulatu w Brnie przyszły zakrwawione przesyłki. W przesyłkach znajdowały się oczy zwierząt” – napisał rzecznik MSZ w Kijowie.

Szef MSZ Dmytro Kułeba napisał z kolei, że może być to dobrze zaplanowana „kampania terroru i zastaszania ambasad i konsulatów”. Dodał, że są to marne próby i Ukraina będzie nadal pracować na rzecz zwycięstwa.

Policja potwierdza, że otrzymała informacje o tajemniczej przesyłce, która trafiła do jednego z krajowskich odziałów Poczty Polskiej. Sprawdzono ją pod kątem pirotechnicznym i substancji chemicznych, a następnie oddano do dalszych badań. Rzecznik policji w rozmowie z WP nie ujawnił jednak do kogo była zaadresowana ani co w niej sie znajdowało.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE