Jaka jest przewidywana pogoda na Boże Narodzenie?

Zapowiadana jest dodatnia temperatura i raczej bez śniegu, a za to z deszczem – przewiduje rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Fot. Kraków.pl

Zgodnie z modelem meteorologicznym w tygodniu Świąt Bożego Narodzenia temperatura maksymalna w dzień ma wynosić od -1 stopnia na Suwalszczyźnie i wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, przez zero w centrum, a na zachodzie kraju od 2, a nawet 3 stopni na plusie. W nocy natomiast temperatura może spadać na północnym wschodzie nawet do -6 stopni Celsjusza, w centrum do -3, na zachodzie do -1, a na Wybrzeżu do ok. 0 stopni.

Należy się również spodziewać opadów, nawet do 10 litrów na metr kwadratowy.

„Niestety nie wiadomo, kiedy ma padać, czy na początku tygodnia, czy później. Nie wiadomo również, czy będzie to w nocy, czy w dzień, bo jeżeli w nocy, to może być to śnieg, a jeżeli w dzień to deszcz. Nawet, jeżeli w nocy spadnie śnieg, to i tak w dzień się nie utrzyma”. –  tłumaczył dla PAP-u Grzegorz Walijewski – rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii I Gospodarki Wodnej.

Na ten moment meteorolodzy dysponują jedynie bardzo wstępnymi analizami modeli meteorologicznych Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody, wszystko może się zmienić – wyjaśnia rzecznik.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]