Nadchodzą poważne śnieżyce, mróz, a nawet burze

Temperatury w grudniu mogą zaskakiwać. W pierwszym tygodniu miejscami w Polsce było aż 12 stopni Celsjusza. Taka sytuacja nie potrwał długo. Powróci mróz i śnieżyce, a nawet burze.

Fot. Kraków w Pigułce

W drugiej połowie zima może powrócić ze zdwojoną siłą.

„Podczas gdy w poniedziałek mieszkańcy południa Polski mają spokój od opadów, we wtorek dotrze tu aktywny niż. Związana z niżem strefa opadów przyniesie silne śnieżyce w górach oraz prawdopodobne ulewy na nizinach. Niestety, wysokie temperatury nie pozwolą na opady śniegu również poza obszarami górskimi. Na śnieg na nizinach będziemy musieli poczekać. Niż przemknie we wtorek przez wschodnią połowę kraju. Za nim spłynie do nas nieco chłodniejsze, niestabilne powietrze z północy. I to właśnie w tych masach powietrza możliwe będą… burze. Tak, dobrze przeczytaliście. Środa przynieść może burze w Polsce” – piszą Fanipogody.pl. Meteorolodzy dodają, że to samo może być w czwartek.

Od piątku możemy natomiast spodziewać się opadów. Nie wiadomo jeszcze czy będą to śnieżyce czy ulewny deszcz, ale trzeba szykować się na duże utrudnienia w ruchu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]