Podwyżki dla 67 tys. pracowników. Jesteś wśród nich?

Są to efekty starań „Solidarności” działającej w Poczcie Polskiej – wynagrodzenia zasadnicze pracowników wzrosną od 1 grudnia o 450 zł brutto.

Fot. PIxabay

W całym 2022 roku wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej wzrosły łącznie o ok. 1000 zł brutto. Pierwsza podwyżka, wynosząca 300 zł brutto, weszła już w styczniu. Od początku grudnia wynagrodzenie wzrosło o 450 zł brutto, wraz z pochodnymi miesięczna podwyżka wyniesie przeszło 560 zł brutto. Ponadto do 10 grudnia na konta pocztowców wpłynie nagroda świąteczna w wysokości 400 zł brutto.

Jest to efekt starań „Solidarności” działającej w Poczcie Polskiej oraz porozumienia przedstawicieli związku i pracodawców.

,”Rok 2022 jest przełomowy, bo udało nam się wynegocjować najwyższe podwyżki w historii firmy. Patrząc realnie na nasze możliwości, osiągnęliśmy wszystko, co byliśmy w stanie osiągnąć” – tak wypowiedział się Witold Paluszak, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Poczcie Polskiej.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]