Właściciel znanych zakładów mięsnych przed sądem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Zbigniew K., właściciel zakładów mięsnych „Zbyszko” oskarżony jest o oszustwa. Prokuratura zarzuca mu, że oszukał nawet kilkaset osób na kwotę ponad 23 mln zł. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Prokuratura zgromadziła materiał dowodowy z którego wynika, że biznesmen oszukał około 400 osób, głównie rolników, którzy dostarczali mu bydło.

4 grudnia przed sądem zeznawała księgowa, która mówiła, że przed jej odejściem w 2019 roku kondycja finansowa firmy nie była dobra. Właściciel ratował firmę kredytami, próbował również otworzyć nową linię, ale nie poprawiło to sytuacji.

Jak opisał sprawę „Dziennik Łódzki” kobieta opisała sprawę kontrahenta z Izraela. Występuje on w roli pokrzywdzonego w tej sprawie. Klient podpisał umowę na ubój rytualny i wpłacił depozyt w wysokości 500 tysięcy euro, który miał zabezpieczyć sprzedaż. Firma opłaciła dostawy bydła, ale na tym sprawa się skończyła, a środki wyczerpały.

W 2019 roku sąd ogłosił upadłość spółki. Przez lata była czołowym producentem mięsa w Polsce.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]