Jacek Kurski ma nową pracę. Inną niż media?

„Podjąłem pracę zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim” – napisał były prezes TVP na Twitterze

Fot. JESHOOTS.com / Pexels

W środę Narodowy Bank Polski poinformował o rozpoczęciu nowej pracy przez Jacka Kurskiego jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Funkcję pełni od początku grudnia tego roku.

„Pan Jacek Kurski jest ekonomistą, ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ma szerokie doświadczeniu w sektorze publicznym zdobyte na wszystkich jego szczeblach: samorządowym, ustawodawczym, rządowym i międzynarodowym. Zajmował się, zarówno jako menedżer, jak i członek organów nadzoru, takimi obszarami jak m.in: rozwój regionalny, finanse, infrastruktura czy ochrona środowiska.” – informuje Narodowy Bank Polski w komunikacie na stronie nbp.pl .

5 grudnia 2022 r. były prezes Telewizji Polskiej po raz pierwszy wziął udział w posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego. Według danych przytoczonych przez Michała Żuławińskiego ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, na nowym stanowisku Kurski może liczyć na wynagrodzenie nawet 226 480 dolarów rocznie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]