Pogodowy Armagedon i śnieżyca! Możliwe utrudnienia w komunikacji

W grudniu pogoda nigdy nie jest pewna. W Polsce nieoczekiwanie zmieni się za sprawą dwóch zimnych frontów atmosferycznych 

Fot. Shutterstock

Nie w każdym roku w Polsce pojawia się śnieg, mimo tego, że często wyczekujemy go z niecierpliwością. Jednak wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed świętami, śniegu może być coraz więcej. Zapowiadane są intensywne opady, a nawet burze śnieżne. W ciągu kilku dni nasz kraj nawiedzić ma potężna śnieżyca, która może sparaliżować ruch. Gdzieniegdzie może spaść nawet 30 cm śniegu.

Pomiędzy 7 a 8 grudnia przez Polskę przejdą z zachodu na wschód dwa chłodne fronty, czego skutkiem będą kolejne opady śniegu. „Opady konwekcyjne największe natężenie będą mieć miejscami w północnym pasie województw. Intensywnie popada, zwłaszcza w rejonie wybrzeża w wyniku bałtyckiego efektu morza, gdzie dodatkowo może wystąpić burza śnieżna” – informuje portal dobrapogoda24.pl.

Opady te prawdopodobnie nastąpią w przeciągu najbliższej doby. Strona dobrapogoda24.pl podaje że, biało zrobi się szczególnie między Ziemią Świętokrzyską a Mazowszem, Mazurami, Podlasiem i Lubelszczyzną.

Do czwartku (8 grudnia) w całym kraju będą przelotne opady śniegu, ale najwięcej na wybrzeżu, Pomorzu, w Zachodniopomorskiem, na Kujawach po Warmię, Mazury, północne dzielnice woj. mazowieckiego i woj. podlaskie.  Miejscami śnieg ma sięgać nawet do 16 cm.

Jak wskazują wyliczenia w modelach pogodowych, kolejne opady mają nadejść z niedzieli na poniedziałek, jednak w tym przypadku ma być to jedna z najsilniejszych śnieżyc. Według prognoz ma się rozpocząć mniej więcej w niedzielne popołudnie lub wieczór i może spowodować duże utrudnienia ruchu drogowego w poniedziałek.

„Jeśli śnieżyca faktycznie będzie tak silna, jak widzą to obecnie modele, to czeka nas możliwy paraliż komunikacyjny w poniedziałkowy poranek. W przeciągu jednej doby na południu i wschodzie Polski spaść może 20-30 cm śniegu” – zapowiadają synoptycy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]