Umierają w męczarniach. Kiedy się zorientujemy, jest już za późno

Zimą, dla kotów, wiewiórek i innych małych stworzeń, samochód to dobra kryjówka przed chłodem. Zanim uruchomimy pojazd warto sprawdzić czy pod maską nie chowa się jeden z nich. Niestety, uruchomienie silnika skończy się dla zwierzęcia tragicznie.

Fot. Pixabay

W przestrzeni miejskiej jest sporo kotów bezdomnych, które w okresie zimowym szukają ciepłego i bezpiecznego miejsca na schronienie.

Jak informuje żoliborski urząd, kotów żyjących na ulicy w samej tej dzielnicy jest blisko 1000. Również kotom domowym, wychodzącym, zdarza się zgubić drogę powrotną. Dlatego warto pomyśleć o udzieleniu zwierzakom dodatkowego, ciepłego azylu – można uchylać okienka piwniczne lub garażowe, dzięki czemu kot będzie mógł wślizgnąć się do środka i trochę ogrzać.

W przypadku braku innych możliwości koty chętnie wybierają też samochody. Zwłaszcza te, które mają po podróży jeszcze ciepły silnik. Wówczas kot wchodzi pod maskę samochodu i spędza tam długie godziny. Niestety taki wybór może dla zwierzęcia skończyć się tragicznie.

Żeby uniknąć takiego nieprzyjemnego scenariusza, zanim uruchomi się silnik, trzeba narobić hałasu. Najpierw należy uderzyć dłonią w maskę auta, trzasnąć drzwiami i odczekać z włączeniem silnika. Spłoszony kot, słysząc hałas wybiegnie spod maski, a jeśli nie to może dać o sobie znać głośno miaucząc.

W sklepach są też środki i preparaty odstraszające koty, którymi można spryskać okolice kół i podwozia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]