Alerty drugiego stopnia ostrzegają o gołoledzi! Na których drogach może być niebezpiecznie?

Synoptycy IMGW ostrzegają przed opadami marznącymi, a na drogach może pojawić się gołoledź. Których rejonów Polski to dotyczy?

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W ciągu kolejnych dni zima da się we znaki – będzie sypał śnieg, możliwe są również oblodzenia i zawieje. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne.

Synoptycy opublikowali alerty drugiego stopnia przed opadami marznącymi w województwach śląskim i małopolskim. Ważne będą od godziny 14.30 w piątek do godz. 7 w sobotę. Prognozowane są słabe, chwilami umiarkowane opady marznącego deszczu, w drugiej połowie nocy przechodzące w marznące mżawki, powodujące gołoledź.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę: Na południu kraju mogą być intensywne opady śniegu. Planowane jest wprowadzenie pomarańczowego alertu w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu mogą pojawić się w województwach: dolnośląskim, śląskim i świętokrzyskim (na terenach gdzie nie obowiązują alerty drugiego stopnia).

Planowane jest też wydanie żółtych alertów przed oblodzeniem w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i łódzkim.

Prognoza zagrożeń na niedzielę: Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu mogą obowiązywać w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim, lubuskim, opolskim, dolnośląskim. Mogą również pojawić się zamiecie śnieżne oraz silny wiatr.

Prognoza zagrożeń na poniedziałek: Żółte ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu oraz mrozem mogą pojawić się w województwach: dolnośląskim, zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i wielkopolskim.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]