Takiej zimy w Polsce nie było od lat! Co nas czeka w najbliższe dni?

Nadciąga atak zimy – potężne śnieżyce, siarczyste mrozy i porywiste wiatry

Fot. Shutterstock

Jak informuje portal fanipogody.pl czeka nas silny atak zimy. Niż z południa przyniesie intensywną śnieżycę, następnie temperatury mocno zejdą w dół.

„Modele pogodowe atak zimy w niedzielę 11 grudnia widzą już od pewnego czasu. Bywały aktualizacje, które „wyrzucały” śnieżycę na wschód od kraju. Jednak wyliczenia modeli są już zgodne i stabilne. Podczas kolejnej doby czeka nas silna śnieżyca. Może przynieść ona poważne utrudnienia na drogach w poniedziałek rano.”

Strefa opadów wkroczy do Polski z południa już w nocy z soboty na niedzielę. W niedzielę rano śnieg sypał będzie już w całym lubelskim, wschodzie i południu Mazowsza, na Ziemi Świętokrzyskiej, Śląsku, w Małopolsce i oczywiście na Podkarpaciu. Silny wiatr może na wschodzie Polski powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W górach i na obszarach podgórskich siła wiatru w niedzielę przekraczać może 80 km/h. Śnieg nie przestanie padać również w poniedziałek.

Modele pogodowe są coraz bardziej zgodne i stabilne w swych wyliczeniach – informują, że możemy się spodziewać silnego mrozu.

„Temperatury nocami w przyszłym tygodniu spadać mogą poniżej -15 stopni. Na południu kraju prognozowany jest mróz sięgający nawet -20 stopni Celsjusza.” – donosi portal.

Dodatnie temperatury pojawią się za dnia w poniedziałek na północy kraju. Jednak kolejne dni i noce będą już mroźne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]