Sensacyjny sondaż – PIS drugi!

Zgodnie z najnowszym sondażem Kantar Public, Prawo i Sprawiedliwość jest drugą partią, którą wybierają Polacy

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Gdyby wybory do Sejmu miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to członkowie partii Prawo i Sprawiedliwość mieliby powody do zmartwień. PiS nie tylko nie zdobyłby większości rządzącej ale nawet nie wygrałoby wyborów. Według ostatniego sondażu od Kantar Public pierwsze miejsce zdobyłaby Koalicja Obywatelska.

„Ugrupowanie, któremu przewodzi Donald Tusk mogłoby liczyć na 32 proc. głosów. Drugie miejsce przypadłoby PiS z 28 proc., trzecie Lewicy z 10 proc., dalej Polska 2050 z 9 proc., a psim swędem do Sejmu wcisnęłaby się Konfederacja z 5-procentowym poparciem. Udział w wyborach zadeklarowało 67 proc. badanych. Niezdecydowanych jest 11 proc.” – informuje portal msn.com.

W porównaniu z sondażem przeprowadzonym w listopadzie, poparcie dla KO wzrosło o 4 procent, natomiast dla PiS spadło o 2 procent. Kantar Public przeprowadził sondaż dotyczący preferencji partyjnych Polaków w dniach 2-7 grudnia 2022 roku na reprezentatywnej 970-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]