Ucieczka bmw przed policyjnym pościgiem zakończona w rowie

Ucieczka bmw przed policyjnym pościgiem zakończona w rowie

Fot. Małopolska policja

11 grudnia br., o godzinie 21 policjanci patrolujący teren Nowego Wiśnicza zauważyli białe bmw, które według wiedzy funkcjonariuszy prowadził mężczyzna z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia mundurowi pojechali za osobówką i chcąc przeprowadzić kontrolę drogową dali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna nie zastosował się do wydawanych poleceń, zawrócił samochód, po czym ruszył z impetem, szybko się oddalając. Policjanci ruszyli za nim w pościg, jednak kierujący bmw nie reagował na sygnały do zatrzymania. Podczas ucieczki kierowca bmw, w wyniku próby ominięcia radiowozu uderzył w niego powodując uszkodzenia przedniego zderzaka policyjnego samochodu, a następnie odjechał z dużą prędkością.

W pewnym momencie w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Tam wysiadł z samochodu i podjął ucieczkę pieszą, którą szybko zakończyli prowadzący interwencję policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

Po jego wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdzono, że posiada on decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, wydaną na początku br. Mężczyzna został zatrzymany.

22-letniemu mieszkańcowi gminy Nowy Wiśnicz pobrano następnie krew do dalszych badań mających wykazać, czy kierował pojazdem, będąc pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

Mężczyzna odpowie za szereg popełnionych naruszeń prawa oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]