Jarosław Kaczyński ukarany za wypowiedź o ,,dawaniu w szyję”

Prezes PiS został ukarany przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Dostał najwyższą możliwą karę

Fot. Shutterstock

Na początku listopada, podczas spotkania z wyborcami w Ełku, Jarosław Kaczyński wypowiedział swoją kontrowersyjną opinię na temat problemów demograficznych polskiego społeczeństwa. Najbardziej nieodpowiednim doborem słów było wyrażenie o młodych kobietach, które mają „problem z dawaniem w szyję”.

Jak informuje dziennikarka Radia Zet, Kaczyński za swoją wypowiedź otrzymał najwyższą możliwą karę nagany. Na swoim Twitterze skomentowała sprawę przewodnicząca Komisji Etyki Poselskiej, posłanka Monika Falej z Nowej Lewicy.

Wniosek w sprawie ukarania prezesa PiS złożyła inna posłanka Lewicy – Joanna Scheuring-Wielgus:

„Sprawa jest poważna i tragiczna. Polki nie chcą rodzić dzieci, ponieważ nie czują się bezpiecznie. Brakuje przede wszystkim stabilności finansowej. Co piąta pracująca Polka dostaje wynagrodzenie w granicach pensji minimalnej. Po drugie, Polki nie chcą rodzić dzieci, ponieważ nie mają gdzie zamieszkać.” – tak Scheuring-Wielgus argumentowała złożenie wniosku.

Posłanka dodaje również, że w Polsce brakuje dwóch milionów mieszkań i z tego powodu większość młodych ludzi musi mieszkać cały czas u rodziców. Ponadto, podaje, że Polki, w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, boją się zachodzić w ciążę i rodzić dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]