Nadchodzą naprawdę mroźne noce! Temperatury mocno poniżej zera

Będzie duże ochłodzenie, w niektórych rejonach termometry za dnia pokażą -7 st. C, w nocy nawet -18 st. C.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Dzisiaj (13 grudnia) kraj znajduje się w masach chłodnego powietrza arktycznego. Prognozowane jest duże zachmurzenie, jednak południu i zachodzie Polski mogą pojawić się przebłyski słońca.

„Śnieg może jeszcze spaść w każdym miejscu kraju, jednak większe opady są prognozowane tylko na północnym wschodzie. Tam może spaść do 6 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. C w kotlinach Karpat, około -5 st. C w Kolinie Kłodzkiej, -4 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie do 1-2 st. C na Pomorzu i nad morzem” – podała Małgorzata Tomczuk z IMGW.

 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, dzięki pracującym na drogach krajowych 1494 pojazdom do zimowego utrzymania. Przestrzega się jednak przed złymi warunkami spowodowanymi przez błoto pośniegowe. Szczególnie występuje ono w woj. podkarpackim, warmińsko-mazurskim z wyłączeniem południowo zachodniej części województwa, małopolskim z wyłączeniem południowo wschodniej części województwa.

Natomiast w nocy pojawią się duże spadki temperatury. Na północnym wschodzie możliwe są jeszcze niewielkie opady śniegu. W wielu miejscach mogą się tworzyć marznące mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od -18 st. C w dolinach Karpat, -15 st. C w Małopolsce i województwie świętokrzyskim, -12 st. C na Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, około -9 st. C w centrum.  Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie temperatura wyniesie minus 6 stopni i na Wybrzeżu – minus 4-5 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby, zmienny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]