Rząd dopłaci do kredytów. Jest nowy program dla samotnych i dla rodzin. Są warunki

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprezentowało nowy program mieszkaniowy. Mogą z niego skorzystać zarówno rodziny, jak i single. Są jednak warunki.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Program Pierwsze Mieszkanie i polega na tym, że będzie można wziąć kredyt z oprocentowaniem malejącym na poziomie 2 proc. Za resztę oprocentowania zapłaci budżet państwa.

Zgodnie z nazwą to właśnie jest główny wymóg – z programu można skorzystać kiedy nie ma się własnego lokum. Program nie zadziała także, jeżeli już takowe mieliśmy ale dokonaliśmy sprzedaży lub odstąpienia. Innym kryterium jest wiek, do 45 lat. Poza tym, żadnych innych obostrzeń nie ma.

Są jednak limity takiej pożyczki. Jest to 500 tys. dla singla oraz 600 tys. w przypadku małżonków (bez względu na ilość dzieci) lub samotnego rodzica z dzieckiem.

Rozwiązanie można łączyć z programem mieszkanie bez wkładu własnego. Wtedy nie dość, że dostanie się mieszkanie z niewielkim oprocentowaniem, to jeszcze wkład własny zapewni budżet państwa. Ważne jest, że nadal potrzebna jest zdolność kredytowa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]