Mariusz Kamiński uciął spekulacje. Wprost o decyzji co do szefa policji

W związku z sytuacją dot. ukraińskiego prezentu dla gen. J. Szymczyka, gotowość przyjazdu do Polski i spotkania ze mną wyraził szef MSW Ukrainy D. Monastyrski. Do spotkania dojdzie niebawem – napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Fot. Kraków w Pigułce

Jednocześnie, ucinając spekulacje medialne, wykluczam dymisję Komendanta Głównego – oświadczył minister Kamiński.

Według słów szefa policji, jakich udzielił dla „Rzeczpospolitej”, 12 grudnia na Ukrainie komendant uczestniczył w dwóch spotkaniach. Po obydwu dawano sobie upominki. Od strony polskie był go po prostu zestaw gadżetów: portfel, długopis, wizytownik i butelkę polskiego alkoholu.

Strona ukraińska przekazała tubę po granatniku. Szef KGP wyjaśnił, że Ukraińcy zapewniali go, że gadżet „jest tubą zużytą, pustą, bezpieczną, przerobioną na głośnik, z którego można korzystać przez Bluetooth”. Dodał, że podobny prezent otrzymał również na drugim spotkaniu. Przyznał, że rzeczy te nie były zgłaszane na granicy, gdyż uznano, że były to dwie puste tuby po granatnikach.

Kiedy przyjechałem 14 grudnia rano do pracy, leżały na zapleczu, przy gabinecie, płasko na podłodze, utrudniając przejście. Zdjąłem płaszcz i chciałem je przestawić. Złapałem tubę granatnika w dolnej części, lekko się pochyliłem i podniosłem ją do pionu. Kiedy ją postawiłem, to nastąpiła potężna eksplozja. Mnie ogłuszyło, słyszałem jeden wielki pisk i świst w uszach – relacjonował.

Jak wiadomo szef policji trafił do szpitala. Doznał skaleczeń i zadrapań, ale na szczęście nie były to poważne obrażenia. Stracił też słuch bezpośrednio po wybuchu. Były podejrzenia, że uszkodzenia mogą być trwałe, ale po kilku godzinach słuch wrócił.

Do szpitala został również przewieziony cywilny pracownik komendy, któremu strop spadł na głowę. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]