Uwaga! Popularne oszustwo przed świętami! Nie klikaj w link w SMS! Podszywają się pod InPost!

Okres wyprzedaży i świątecznych zakupów w sklepach internetowych to również czas wzmożonych oszustw i prób wyłudzenia cennych danych. Po raz kolejny, z troski o naszych klientów, apelujemy – bądźcie ostrożni w sieci! – pisze InPost

„Dociera do nas wiele niepokojących informacji o kolejnych próbach wyłudzeń i ataków phishingowych. A czym tak naprawdę jest phishing? To jedna z najczęstszych i najbardziej popularnych metod oszustwa, którą wykorzystują cyberprzestępcy. Phishing to rodzaj socjotechniki, polegający na podszywaniu się pod konkretną instytucję lub firmę, osobę, (tzw. zaufany podmiot) w celu wyłudzenia cennych i poufnych informacji. Mogą to być np. hasła, loginy, dane osobowe czy dane bankowe.

Cyberprzestępcy ponownie postanowili do swoich celów wykorzystywać stronę imitującą prawdziwą stronę InPost, nieprawdziwe maile z prośbą o uregulowanie płatności za przesyłkę, a także serwis zachęcający do pobrania kopii aplikacji InPost Mobile ze złośliwym oprogramowaniem.

Apelujemy – pobierajcie naszą apkę tylko ze sprawdzonych źródeł: oficjalnych sklepów Google Play, AppStore lub Huawei AppGallery. Zapewniamy, że w podlinkowanych przez nas miejscach znajdziecie bezpieczną wersję naszej aplikacji!

Nie dajcie się okraść! Oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby na pozbawienie Was oszczędności lub wyłudzenie cennych danych.

Jak nie paść ofiarą cyberprzestępców?

Nigdy nie klikaj w podejrzane linki!
Nie otwieraj i nie odpowiadaj na podejrzane wiadomości SMS lub e-mail,
Pod żadnym pozorem nie ujawniaj swoich prywatnych danych. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania w sieci.
Korzystaj TYLKO ze sprawdzonych form płatności lub wysyłki przedmiotu (np. zorganizowanie wysyłki sprzedanego przedmiotu na własną rękę – korzystając z aplikacji InPost Mobile lub korzystając z nadania przesyłki za pośrednictwem naszej strony inpost.pl/SzybkieNadania/)
Pobieraj aplikacje na swój telefon tylko ze sprawdzonych źródeł.
Masz wątpliwości, czy otrzymany komunikat pochodzi od nas? Skontaktuj się z nami za pomocą infolinii lub poprzez formularz kontaktowy – odpowiemy jak najszybciej!

Bardzo prosimy, aby wszystkie próby ataków oszustów każdorazowo do nas zgłaszać. Wszystkie zgłoszenia pozwolą nam uniemożliwić kolejne próby oszustw i wyłudzeń danych.

Bądźcie czujni! Pamiętajcie, że InPost NIGDY nie wysyła wiadomości SMS lub e-mail z prośbą o dopłatę do przesyłki!”  – czytamy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]