Strajk dostawców Pyszne.pl. Które miasta obejmie?

Wczoraj rozpoczął się strajk dostawców i ma potrwać cały tydzień. Trwają rozmowy władz firmy ze strajkującymi

Fot. Pixabay

Platforma do zamawiania jedzenia Pyszne.pl wprowadziła dodatki za pracę w weekendy dla kurierów w Krakowie i Wrocławiu, to jednak nie spodobało się pracownikom z innych miast. Wpierw dostawcy z Lublina utworzyli pomysł tygodniowego strajku, polegającego na wstrzymaniu gotowości do pracy, a pochwycili go pracownicy z Białegostoku.

Wyżej wymienione dodatki nie są jedyną przyczyną protestu. Jak informuje portal Interia.pl, kurierzy skarżą się również na fakt, że Pyszne.pl nie wynagradza dodatkowo pracy w ciężkich, zimowych warunkach, zwłaszcza podczas mroźnych temperatur. Trzeba przy tym pamiętać, że wielu kurierów, podczas dostarczania zamówień, porusza się rowerami.

„Strajkować ma około 70-80 proc. dostawców zarówno z największych miast, jak Warszawa i Kraków, jak i mniejszych, jak Rzeszów, Częstochowa, Gliwice, Ruda Śląska czy Bielsko-Biała.” – donosi portal.

Trwają rozmowy władz spółki ze strajkującymi. Wojciech Maćkowski, corporate communications & public affairs manager w Pyszne.pl, informuje, że trwają również negocjacje z utworzonym niedawno związkiem zawodowym. Tłumaczy on jednak, że dodatki tymczasowe są wprowadzane jedynie w wypadku zwiększonego zapotrzebowania w niektórych miastach. Ma to na celu zachęcenie dostawców do częstszego przychodzenia do pracy lub wykonywania zlecenia dłużej.

Firma jednak nie zamierza wprowadzać dodatku pogodowego:

Wszyscy kurierzy otrzymują od nas zestaw ubrań dostosowany do różnych warunków pogodowych. W przypadku bardzo złej pogody, kierując się bezpieczeństwem, podejmujemy decyzję o zawieszeniu operacji do czasu poprawy warunków atmosferycznych i drogowych. Każdy kurier również może przerwać zmianę i przeczekać złe warunki pogodowe, bądź powrócić do HUB-u” – dodał Wojciech Maćkowski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]