Premier powołał swojego pełnomocnika ds. zwierząt, ma on dbać o ich ochronę

Pełnomocnik do spraw zwierząt ma pełnić różne funkcje związane z ochroną zwierząt w Polsce, w tym również promocją ochrony i dbania o naszych pupili

Fot. Pixabay

Jak informuje portal Interia.pl Premier Mateusz Morawiecki wydał zarządzenie ustanawiające funkcję pełnomocnika premiera ds. zwierząt. Z zarządzenia wynika, że pełnomocnika powołuje i odwołuje Prezes Rady Ministrów.

Do obowiązków nowo powołanego pełnomocnika będą zaliczać się między innymi analiza obowiązujących regulacji prawnych związanych z ochroną zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych. Ponadto będzie miał za zadanie wypracować zmiany legislacyjne, oznacza to również promowanie idei dążących do wzmożonej ochrony zwierząt.  Będzie także organizował i uczestniczył w konferencjach i seminariach poświęconych funkcjonowaniu systemu ochrony naszych czworonożnych braci.

Pozostanie w stałym kontakcie z organami administracji publicznej, jednostkami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami działającymi w obszarze ochrony zwierząt. W szczególności będzie miał się skupiać na współpracy z krajowymi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi. Ponadto zadaniem pełnomocnika będzie kwestia promocji właściwych praktyk wobec zwierząt.

Aktualnie obok ministra rolnictwa działa już pełnomocnik ds. ochrony zwierząt. Tą funkcję pełni Wojciech Albert Kurkowski. Na razie jednak nie wiadomo czy to on zostanie pełnomocnikiem premiera.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]