Nauka zdalna może wrócić w styczniu. Minister wyjaśnia

Nauka zdalna może zostać wprowadzona w dwóch przypadkach. Obydwa dotyczą zbyt niskiej temperatury. Przemysław Czarnek zapewnia, że w szkołach zimno nie będzie, ale na temperaturę na zewnątrz niewiele sie poradzi.

Fot. Shutterstock

Zajęcia zdalne lub totalne odwołanie zajęć z powodu chłodu jest możliwe w dwóch przypadkach. Pierwszy jest taki, że jest za zimno na zewnątrz, a drugi taki, że jest za zimno wewnątrz budynków w których odbywa się nauka. Obydwa przypadki reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

Kiedy „temperatura zewnętrzna mierzona o godzinie 21:00 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć wynosi -15 stopni Celsjusza lub jest niższa” wtedy dyrektor może zawiesić zajęcia. Nie jest to jednak obligatoryjne. Inaczej wygląda sprawa w przypadku, gdy jest chłodno w samym budynku szkoły. Według rozporządzenia temperatura wewnątrz musi wynosić przynajmniej 18 stopni Celsjusza. Wtedy dyrektor musi powiadomić organ prowadzący, ze zajęcia nie mogą być realizowane.

MEiN zapewnia jednak, że na ogrzewanie starczy pieniędzy i nie będzie sytuacji w których szkoła będzie musiała być z tego powodu zamykana.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]