Przerwa świąteczna i ferie. Kiedy wolne od szkoły?

Już jutro rozpoczyna się, trwająca do 2 stycznia, przerwa świąteczna. Zaraz po niej uczniowie z niektórych województw mogą liczyć na ferie 

Fot. Pixabay

W tegorocznym kalendarzu roku szkolnego od 23 grudnia do 1 stycznia obowiązuje przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Formalnie przerwa świąteczna trwa do 31 grudnia, ale 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym, w tym roku dodatkowo przypada w niedzielę. Uczniowie wrócą więc do szkół w poniedziałek 2 stycznia. Również piątek 6 stycznia jest dniem wolnym, z uwagi na Święto Trzech Króli. W niedługim czasie po przerwie świątecznej rozpoczynają się ferie zimowe. Odbędą się w czterech terminach i zależnie od województwa, nastąpią między 14 stycznia a 26 lutego.

Od 14 do 29 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Od 21 stycznia do 5 lutego ferie będą mieć uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Od 28 stycznia do 12 lutego przerwę w nauce będą mieć uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Od 11 do 26 lutego odpoczywać będą uczniowie w z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

Po tych dwutygodniowych feriach, można będzie dopiero liczyć na przerwę Wielkanocną, która wypada między 6 a 11 kwietnia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]