Prognoza pogody w Krakowie – kiedy warto odwiedzić stolicę Małopolski?

Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast w Polsce. Odwiedza go wielu turystów i to o różnych porach roku. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, w których miesiącach są najlepsze warunki do zwiedzania i dopasować plany do aktualnej aury. Jak przygotować się do wyjazdu z uwzględnieniem prognozy pogody?

Fot. Pixabay

Pogoda długoterminowa dla Krakowa – czy warto ją sprawdzać?

W planowaniu wyjazdu zdecydowanie pomoże sprawdzanie długoterminowej prognozy. Co prawda w strefie klimatycznej, w której znajduje się Polska, pogoda bywa kapryśna i zmienia się z dnia na dzień, jednak można przynajmniej spróbować oszacować, jakich warunków atmosferycznych się spodziewać. Aktualną, jak i długoterminową prognozę pogody można sprawdzić na stronie https://www.twojapogoda.pl/. Wystarczy wpisać w pole wyszukiwania nazwę miasta.

Najlepsze miesiące w roku na zwiedzanie Krakowa

Roczny klimat w Krakowie nie różni się specjalnie od tego w innych polskich miastach. Do najcieplejszych miesięcy należą czerwiec, lipiec i sierpień. Należy jednak pamiętać, że w ostatnich latach temperatury latem potrafią sięgać nawet 35-37°C, co nie dla wszystkich stwarza dogodne warunki do zwiedzania miasta. Jest to również okres wakacyjny, co oznacza, że można spodziewać się w mieście wielu turystów.

Osobom, które wolą nieco niższe temperatury, lecz wciąż wolą zwiedzać Kraków podczas słonecznych dni, można polecić okres wiosenno-jesienny, a w szczególności takie miesiące jak kwiecień i maj oraz wrzesień i październik. Liczba turystów jest wtedy nieco mniejsza, co ułatwi dostęp do popularnych atrakcji i ograniczy długość kolejek do kas biletowych.

Do najchłodniejszych miesięcy w Krakowie można zaliczyć oczywiście grudzień, styczeń i luty. Jednak wcale nie oznacza to, że jest to niekorzystny okres na zwiedzanie miasta. Z pewnością wadą jest krótki dzień i większa możliwość opadów. Warto jednak pamiętać, że w grudniu (a nawet już w ostatnich dniach listopada) rozpoczyna się jarmark bożonarodzeniowy na krakowskim Rynku. Dla wielu jest to doskonała okazja na odwiedziny stolicy Małopolski. Poza tym Kraków, jako miejsce bogate kulturowo, oferuje również wiele atrakcji typu indoor – a te z kolei można spokojnie zaplanować na okres jesienno-zimowy.

Przed wyjazdem do Krakowa warto sprawdzić aktualną i prognozowaną pogodę. Dzięki temu można dokładniej przygotować się na ewentualne niespodzianki w postaci deszczu czy śniegu. Pozwoli to również dokładniej zaplanować plan zwiedzania miasta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]