Jest decyzja prokuratury w sprawie Jerzego S.

Portal RMF FM informuje, że prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu S. Sprawa dotyczy jazdy samochodem pod wpływem alkoholu

Fot. Cezary Piwowarski, CC BY-SA 4.0 / Wikipedia

Jerzy S. został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Za ten czyn grozi mu od kary grzywny do 2 lat więzienia. Może stracić także na kilka lat prawo jazdy.

Aktor podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do winy oraz wyraził skruchę. Wyznał, że tamtego dnia przed jazdą wypił kilka lampek wina. Miał nie zauważyć, że zahaczył autem o motocyklistę. Prokuratura z całej sprawy wyłączyła wątek ewentualnej kolizji – to ma zbadać policja.

Aktor w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Uderzył go autem w łokieć, w następstwie czego mężczyzna się przewrócił. Kierowca pojechał dalej, bo – jak tłumaczył potem na miejscu policji – nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Dzień później za pośrednictwem mediów społecznościowych swojego syna opublikował oświadczenie w tej sprawie:

„Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji”

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]