Na co zmarł Emilian Kamiński? Ustalono przyczynę śmierci

W poniedziałek, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł aktor i reżyser Emilian Kamiński. Miał 70 lat. Jak pisze „Super Express”, założyciel Teatru Kamienica cierpiał na chorobę płuc i miał problemy z mówieniem i oddychaniem.

Fot. Ja Fryta from Strzegom, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia

W czasie pandemii i po niej, Emilian Kamiński walczył o Teatr Kamienica. Pracował po kilkanaście godzin dziennie, do tego dochodził stres i obawy o swój ukochany teatr.

W 2022 roku uderzyła informacja o tym, że na początku roku aktor mierzył się z problemami zdrowotnymi. Jak sam przyznał, być może było to związane z przebytym covidem, ale zapewniał, że jest już lepiej. Operacja poprawiła stan zdrowia Emiliana Kamińskiego, ale nie na długo.

„On kochał swój teatr i bał się, że już nigdy nie wróci na scenę, bo rokowania nie były najlepsze. Miał problemy z mówieniem i z oddychaniem. Kilka razy był w szpitalu, ale było coraz gorzej, mimo że miał najlepszą opiekę i zastosowano u niego nowoczesną terapię. Zdrowie niestety nie wracało” – powiedział informator serwisu, który chce zachować anonimowość.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]