Papież Benedykt XVI „bardzo chory”. Watykan prosi o modlitwę

Papież Franciszek zaapelował do wiernych o specjalną modlitwę za Benedykta XVI – podały służby prasowe Watykanu. Franciszek ogłosił, że jego poprzednik jest „bardzo chory”. 

Papież Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) był papieżem z 2005 do 2013 r. Urodził się 16 kwietnia 1927 r. w Marktl am Inn, w Bawarii w Niemcech. Był siódmym papieżem wybranym spośród konklawe. Przed wyborem na papieża był prefektem Kongregacji Nauki Wiary, kardynałem i profesorem teologii dogmatycznej. Jego pontyfikat był związany z naciskiem na powrót do tradycyjnych nauczań Kościoła, szczególnie w dziedzinie moralności.

Jego pontyfikat był czasem wielu wydarzeń, w tym wizyty w USA, Madrycie, Australii, Afryce i Azji. Zorganizował również Synod Biskupów dla Afryki, aby zająć się problemami ubóstwa i chorób w tym regionie.

Jako papież, wysłał wiele listów, wykładów i encyklik, w tym encyklikę Deus Caritas Est (2005), która zawierała jego myśli na temat miłości Boga i ludzi. Zgodnie z tradycją, Benedykt XVI nadal nosi tytuł papieża, ale nie jest już aktywny w wykonywaniu obowiązków papieskich. Mieszka w Watykanie i spędza czas na modlitwie, pracy intelektualnej i spotkaniach z wiernymi.

Papież Benedykt XVI przybył do Polski w dniu 28 maja 2006 roku. Przyjął go prezydent Polski Lech Kaczyński. Wizyta papieża trwała cztery dni i obejmowała odwiedziny w Krakowie, Warszawie, Częstochowie i Gdańsku. W Krakowie Papież odwiedził Wawel i wygłosił homilię. Następnie udał się do Warszawy, gdzie złożył wizytę prezydentowi oraz uczestniczył w modlitwie na Placu Zwycięstwa. W Częstochowie odwiedził Jasną Górę i modlił się w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Ostatnim etapem wizyty była Gdańsk, gdzie Papież odwiedził Oliwę i wygłosił kazanie. Po wizycie Benedykt XVI wypowiadał się bardzo pozytywnie o Polsce i Polakach. Powiedział, że Polska jest krajem, który żyje wiarą i jest godnym przykładem dla innych narodów.

Papież Benedykt XVI złożył swoją rezygnację 28 lutego 2013 r., stając się pierwszym papieżem, który dobrowolnie ustąpił ze stanowiska od czasu Gregory’ego XII w 1415 r.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]