Ten objaw jest charakterystyczny przy tegorocznej grypie

Coraz więcej dzieci trafia na oddziały pediatryczne i zakaźne z powodu grypy i powikłań po niej. Lekarze mówią, że tegorocznej infekcji towarzyszy jeden charakterystyczny objaw.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Zakażeń grypą jest w tym sezonie już kilkaset tysięcy. Zarówno dzieci, jak i dorośli płacą cenę za siedzenie w domu i maseczki na twarzy. Przez kilka sezonów dawały nam ochronę, ale teraz, gdy nikt już ich nie nosi, nasz system odpornościowy wystawiony jest na ciężką próbę.

Oddziały zakaźne w szpitalach pediatrycznych, a także oddziały pediatryczne przyjmują w tym roku więcej dzieci niż jest łóżek. Rodzice proszą o przyjęcie albo z powodu narażenia innymi chorobami albo ciężką gorączkę, której nie daje się zbić lekami. Lekarze starają się, by wypisywać na bieżąco pacjentów, którzy nie muszą być leczeni w szpitalu.

To właśnie gorączką jest dominującym objawem w tegorocznej grypie. Chorzy mają wysoką, długo utrzymującą się temperaturę, którą nierzadko nie daje się zbić żadnymi lekami. Chorują zarówno malutkie dzieci w wieku kilku tygodni, jak i ludzie w sile wieku. Nie ma tu reguły, choć na oddziały trafia zdecydowanie więcej dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]