Fałszywe oferty noclegów. Uważajmy na sylwestrowe oszustwa!

Wielu z nas pragnie spędzić wyjątkowy czas, jakim jest noc sylwestrowa, w jakimś pięknym i klimatycznym miejscu. Jednak trzeba uważać na jakie oferty można natrafić

Fot. Pixabay

Pomysł na powitanie Nowego Roku w kameralnym domku w górach lub na plaży kusi, zwłaszcza kiedy zbliża się ten wyjątkowy dzień. Często pod wpływem emocji szukamy ofert noclegów na „ostatnią chwilę”, a w taki sposób najłatwiej wpaść w ręce krętaczy.

„Ten problem wraca każdego roku, wraz z dłuższym weekendem czy wakacjami. Goście przyjeżdżają z jakąś spreparowaną rezerwacją, z dowodem wpłaty. Pokazują zdjęcia, adres się się zgadza. No, tylko że nie zgadza się operator” – mówił dla portalu polsatnews.pl Michał Iwasiów z Jantar Apartamenty w Kołobrzegu.

Oszuści w ten okres roku zamieszczają na mediach społecznościowych setki fałszywych ogłoszeń noclegów. Jak informuje asp. szt. Rafał Skoczylas z policji w Kołobrzegu, oszuści zawsze proponują najlepsze warunki oraz zgadzają się na wszystkie możliwości. Podają również, że jest możliwość wcześniejszego przyjazdu lub późniejszego wymeldowania się. Dodatkowo stawiają warunek czasowy, w którym mówią, żeby decydować się już teraz, gdyż na miejsce noclegowe czeka wiele osób. W ten sposób nie dają możliwości weryfikacji ogłoszenia.

„Jeżeli cena jest drastycznie mniejsza niż u konkurencji, jest okazjonalna, to powinna nam się lampka kontrolna zapalić, że to może być oszustwo” – przestrzega Skoczylas. Policjant dodał, że nie należy korzystać z telefonów podanych w ogłoszeniach. Powinno się szukać w sieci informacji o danym miejscu. ale przede wszystkim korzystać z wiarygodnych portali niż ze stron indywidualnych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]