USA: Tragiczna śmierć Polki uwięzionej w samochodzie

Seniorka została uwięziona w aucie przez potężną śnieżycę. Chciała pojechać po zakupy świąteczne 

Fot. Pixabay/ Warszawa w Pigułce

Portal nbcnews.com poinformował o tragicznej śmierci 73-Polki. Mieszkanka stanu Nowy Jork, Stanisława Jóźwiak, w piątek wybrała się samochodem do supermarketu. Chciała kupić produkty spożywcze aby przygotować z nich tradycyjną polską Wigilię. Niestety, w trakcie podróży pojazd utknął w zaspie śnieżnej. Kobieta nie mogła się wydostać i przez kilka godzin przebywała w aucie. W tym czasie, dzieci czekały na jej powrót.

Jak poinformował portal,  o godzinie 19:00 seniorka połączyła się telefonicznie rodziną. Wówczas już od pięciu godzin przebywała w pojeździe. Polka mówiła, że „potrzebuje cudu od Boga”, poprosiła też o modlitwę i powiedziała córce, że ją kocha. Jej córka, Edie Syta odpowiedziała jej: „Trzymaj się, idziemy po ciebie”. Razem z mężem próbowali uruchomić swoje auto i pojechać po mamę, nie udało im się jednak wyjechać z zaspy.

Przez kilka godzin rodzina utrzymywała z Panią Stanisławą kontakt telefoniczny. Niestety po kolejnych dwóch godzinach 73-latka przestała odbierać telefony. Córka wielokrotnie kontaktowała się z policją i Gwardią Narodową, a jej próbował uratować swoją teściową i przez kilka godzin szukał jej auta. Na nieszczęście nie znalazł samochodu. Ciało Polki odnaleziono w Boże Narodzenie około godziny 20.

„Mieliśmy nadzieję, że wszystko skończy się jak najlepiej. Wszyscy modlili się i wszyscy chcieli cudu, a tak się nie stało” – powiedziała dziennikarzom córka seniorki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]