Ekspert: wtedy zakończy się wojna. Wskazał termin

Brytyjski historyk Ian Kershaw w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Sueddeutsche Zeitung” ocenił, że wojna jest wyniszczająca dla obu stron. Wskazał termin zakończenia konfliktu, który wydaje mu się najbardziej prawdopodobny.

Fot. Shutterstock

Według specjalisty, który wyznaje się w konfliktach, szczególnie w II Wojnie Światowej, Władimir Putin nie przewidział, że znajdzie się w takiej sytuacji. Nie dość, że wojna jest niezwykle kosztowna zarówno finansowo, ekonomicznie, jak i militarnie, to jeszcze konfliktu nie da się wygrać.

„Stopień wyniszczenia obu walczących w Ukrainie stron jest dla nich trudny do zniesienia, dlatego przypuszczam, że wojna skończy się za pół roku, latem 2023 roku” – uważa Kershaw. Wyjaśnia, że na wiosnę może ruszyć ofensywa i wtedy będzie można się przekonać czy uda się odeprzeć napastników. Jeżeli tak, otworzy to drogę do pokoju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]